Zonguldak 1 Mayıs Tertip Komitesi son toplantısını Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Toplantı Salonu’nda sendikalar, meslek örgütleri ve siyasi partilerin temsilcilerinin de katılımıyla gerçekleştirdi. Toplantının ardından Madenci Anıtı’nda bir basın açıklaması yapılarak 1 Mayıs programı duyuruldu.

ERİDAK ve yönetimi Başkan Posbıyık'ı ziyaret etti... ERİDAK ve yönetimi Başkan Posbıyık'ı ziyaret etti...

Açıklamayı, GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil ile TMMOB Maden Mühendisleri Odası Zonguldak Şube Başkanı Erdoğan Kaymakçı yaptı. Kaymakçı, Zonguldak halkını Madenci Anıtı’nda kutlanacak 1 Mayıs Birlik Mücadele ve Dayanışma Günü’ne davet ederek, “1 Mayıs Tertip Komitesi olarak, çarşamba günü Zonguldak’ta madenci anıtında kutlamak üzere toplantımızı gerçekleştirdik. Bugün yaptığımız toplantı sonucunda tüm Zonguldak halkımızı 1 Mayıs kutlamalarına katılmaya davet ediyoruz. Birlik ve dayanışma içerisinde 1 Mayıs’ı kutlamak için tüm tedbirlerimizi aldık.” dedi.

YEŞİL PROGRAMIN DETAYLARINI AÇIKLADI

GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil ise program detaylarını açıkladı. 1 Mayıs kutlamalarının İstasyon Caddesi’nden başlayacağını ifade eden Yeşil, şöyle dedi:

“Emek ve Demokrasi Platformu olarak tüm önlemlerimizi ve hazırlıklarımızı tamamladık. 1 Mayısımızı hep beraber büyük bir coşku ile kutlayacağız. Tertip komitesi olarak kararlarımızı aldık. 1 Mayıs kutlamaları; saat 11:00’da İstasyon Caddesi güzergahında toplanılarak başlayacak. Saat 12:00 itibariyle Zonguldak miting alanına Ayyıldız Kavşağı üzerinden hareket edeceğiz. 12:30’da miting alanı olan Madenci Anıtı’nda olacağız. 13:00 gibi Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile programımız devam edecek. Konuşmacılarımız konuşmalarını gerçekleştirecek.

Programımız sonunda da yerel sanatçılarımızın müzik grubu ‘desandre’ sahne alacak. 1 Mayısımızı coşkulu bir şekilde hep beraber kutlayacağız. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde herkesi miting meydanına bekliyoruz. Çünkü 1 Mayıs bizler için özeldir. Buralar sesimizi yükseltebileceğimiz alanlar. Emek ve dayanışma platformu olarak hep beraber sesimizi yükselteceğiz.”

46

Editör: Haber Merkezi