Bursa’ya Neden Gidilmelidir?

23 Kasım 2022 Çarşamba 20:47

Bursa’ya Neden Gidilmelidir?

Türkiye; ekonomisi sanayi üzerine kurulu bir şehirdir. Ülkemizin sanayisi ile ünlü şehirlerinden birisi de tahmin edebileceğiniz gibi Bursa! Bir dönem Yeşil Bursa olarak da bilinen şehir her ne kadar eski günlerini arıyor olsa da halen daha birçok özelliğiyle fark yaratıyor.

Halen daha Bursa’ya gitmediyseniz acele etmelisiniz. Bu şehirde yapabileceğiniz çok fazla şey bulunuyor. Gelin, hem Bursa gezilecek yerler hem de Bursa otelleri hakkında bilgi verelim!

Bursa’da Ne Yapılır?

Yolunuz Bursa’ya düştüğü takdirde bu güzel şehrin tadını çıkarmak adına gerekli detayları düşünmelisiniz. Bu şehri gezip görmek adına birkaç gün yeterli olmayacaktır. En az bir haftaya ihtiyacınız vardır. Bursa otelleri sayesinde konaklama sorununuzu çözebilirsiniz. Erken rezervasyon seçenekleri sayesinde Bursa otellerinde çok uygun fiyatlarla kalma şansına erişebilirsiniz. Bursa’ya bilhassa kış tatili için gelebilirsiniz. Uludağ; yalnızca Türkiye’nin değil dünyanın en güzel kayak merkezlerini bünyesinde barındırır. Şimdi de Bursa’nın mutlaka gezilmesi gereken yerlerinden bahsedelim!

 • Tarihi İnkaya Çınarı; gitmeniz gereken ilk yer olmalı! İnkaya; Türkiye’nin en yaşlı ağaçlarından birisidir. Tarihi İnkaya Çınarı; hem yerli hem de yabancı turistlerin uğrak noktasıdır. Bursa’nın kalabalık ve yorucu ortamından uzaklaşmak isteyenler için çok iyi bir seçenektir. Burada aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. Mangal restoranlarına giderek karnınızı doyurabilirsiniz. Ayrıca, manzaraya karşı güzel bir kahvaltı yapabilirsiniz. Lezzetli ve organik ürünlerinden oluşan ürünlerini satın alabilirsiniz. Buna ek olarak, hediyelik eşya dükkanları sayesinde hem kendinize hem de sevdiklerinize hediye alabilirsiniz.
 • Atatürk Kent Ormanı; Bursa’nın en büyük kent ormanlarından birisi olarak bilinir. Hem çocukların hem de yetişkinlerin faydalanabileceği bir yerdir. Piknik alanları dikkat çekicidir. Bunun yanı sıra, bünyesinde voleybol sahaları, çocuk oyun alanı ve tenis masası da bulunur. Atatürk Kent Ormanı; Bursa’ya dışarıdan gelenler için şaşırtıcı özellikler taşır. Piknik alanlarının yanı sıra büfeleri ve bulaşık yıkama yerleri ile de dört dörtlük bir yer olduğunu gösterir.
 • Koza Han; Bursa ile özdeşleşmiş yerlerden birisidir. Mimari ve tarihi değeriyle öne çıkar. İki katlı bir yapı olmakla beraber ulaşımı son derece kolaydır.
 • Cumalıkızık Köyü; Bursa’nın en dikkat çekici yerlerinden birisidir. Otantik ortamı ile dikkat çeker. Birden çok tarihi eve sahiptir. Buradaki tarihi evleri mutlaka ziyaret etmelisiniz. Ayrıca, Bursa’nın birbirinden güzel yemeklerini yiyebileceğiniz bir yerdir.
 • Canınız farklı bir şeyler yapmak istiyorsa teleferiğe binmelisiniz. Bu sayede, Bursa’nın eşsiz manzarasına şahitlik edebilirsiniz. Bilhassa kentin en güzel noktası olan tepeye ulaşmalısınız. Bu sayede, Bursa’nın ne kadar güzel bir şehir olduğunu gözlemleyebilirsiniz.

En İyi Bursa Otelleri

En iyi Bursa otelleri denildiği zaman akla şu isimler gelir:

 • Hilton Bursa
 • Almira Thermal Hotel
 • Marigold Termal Otel
 • Mövenpick Bursa Hotel
 • Sheraton Bursa Otel
 • Bursa İpekyolu Hotel
Yorumlar