Sergi için son hazırlıklar yapılıyor

9 Mayıs 2017 Salı 17:44

Sergi için son hazırlıklar yapılıyor

Sergi için son hazırlıklar yapılıyor

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde Ressam Mehmet Ali Özbaşakçı anısına açılacak olan sergide son hazırlıklar yapılıyor. Sergi 10 Mayıs Çarşamba günü Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Osman Zeki Oral sergi salonunda açılacak.

Ereğli ilçesinde ressamlık yapan ve birçok kişiye resim yapmayı sevdiren merhum Mehmet Ali Özbaşakçı'nın öğrencileri, hocaları için 120 eserden oluşacak resim sergisi düzenliyor. Birçok kursiyerin yapımına devam ettiği tablolar 10 Mayıs Çarşamba gününden  itibaren Osman Zeki Oral Sergi Salonunda sergilenecek.

SERGİ İÇİN SON HAZIRLIKLAR YAPILIYOR

Çarşamba akşamı saat 18.00 de yapılacak açılış öncesinde sergi salonunda da hummalı bir çalışma yapılıyor. Öğrencilerin hazırladığı resimler büyük titizlikle yerlerine asılırken, kurs hocası Vasfiye Bostan, Mehmet Ali Özbaşakçı hocanın geleneklerini sürdürmek istediklerini anlattı. Atölyede eğitim alan kursiyerlerin eserlerini 10 Mayıs' da açılacak olan sergide halkın beğenisine sunacaklarını belirten Bostan, amaçlarının Mehmet Ali Özbaşakçı hocanın atölyede ki çalışmaları ve çizgisini ellerinden geldiğince sürdürmek olduğunu ifade etti. Bostan konuşmasında "Tüm halkımızı ve sanatseverleri sergimize davet ediyoruz" dedi.

Yorumlar