İYİ’ler hız kesmiyor…

12 Haziran 2018 Salı 19:40

İYİ’ler hız kesmiyor…

İYİ’ler hız kesmiyor…

İYİ Parti Zonguldak Milletvekili Adayları Aydın Tümen ve Mehmet Batu Müftüoğlu, Karadeniz Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası yönetimini ziyaret ettiler.

Partinin Merkez Disiplin Kurulu Üyesi ve Kurucular Kurulu Üyesi Günay Kodaz ile  Zonguldak İl Başkanı Suat Mısırlıoğlu'nun da hazır bulunduğu ziyarette İYİ Parti Milletvekili Adaylarını Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Aslan Keleş, Meclis Başkanı İlhan Yazıcıoğlu ve bazı oda yöneticileri ağırladı. Ziyarette partilerinin durumu ve 24 Haziran Seçimleri üzerine görüşlerini açıklayan İYİ Parti 1.Sıra Zonguldak Milletvekili Adayı Aydın Tümen, İYİ Parti olarak tüm olumsuzluklara rağmen seçimlere hazır olduklarını ve Millet İttifakı'nın bu seçimlerden zaferle ayrılacağına inandığını söyledi.  Ülkenin OHAL ile böylesine kritik bir seçim sürecine girmesinin doğru bir ülke yönetimi anlayışı olmadığını kaydeden Tümen özetle şu görüşleri sundu:

"24 Haziran Seçimlerinin ülkemiz için önemi büyük olsa da sandığa demokrasiden uzak ve siyasi partiler arasında eşitsizliğin hâkim olduğu bir ortamda gidiyoruz. Bir tarafta iktidarın tüm olanaklarından yararlanan bir parti, diğer tarafta da medyanın kapılarının kapalı olduğu diğer partiler ve Hazine yardımından yararlanamayan İYİ Parti. Ancak, bizler ne kadar eşitliğin ve adaletin olmadığı bir ortamda seçime gitsek de ülkenin içinde bulunduğu buhran daha ağır. Türkiye ekonomik ve sosyal alanlarda içinden çıkılması güç bir süreçten geçiyor. Halk huzursuz; işçi, emekli, esnaf, sanayici, iş adamı huzursuz. Huzursuzluğun kol gezdiği bir ortamda da seçmenin, iktidarı elinde bulunduran ancak yanlış üstüne yanlış yapan siyasi otoriteye dur diyeceğine inanıyorum."

Ereğli TSO Yönetimi'ne gerçekleştirilen ziyarette düşüncelerini paylaşan İYİ Parti Zonguldak 2.Sıra Milletvekili Adayı M. Batu Müftüoğlu da konuşmasında,  16 Haziran günü Cumhurbaşkanı adayları ve genel başkanları Meral Akşener'in Ereğli'ye geleceğini hatırlatarak, her kesimden insanın bu önemli buluşmaya katılmasını arzu ettiklerini belirtti. Müftüoğlu, Zonguldak, Ereğli ve yöresinin, ülke şartlarından daha da ağır olan temel meselelerinin çözümünde en etkili yolun İYİ Parti'nin ekonomi programı olduğunu kaydederek şu görüşleri sundu:

"Yöremizin, ekonomik hayat başta olmak üzere yaşamın her alanında türlü sorunları ortaya çıkaran yönetimin anlayışına karşı tek kurtuluş reçetesinin İYİ Parti kadrolarına güvenmek olduğunu bilmeliyiz. Üzerinde durduğumuz kalkınma modeli ile hem tarım hem de sanayi ekonomisini İYİ Parti ve Genel Başkanımız Meral Akşener ayağa kaldıracaktır. Zonguldak ve Ereğli'nin, 24 Haziran'dan başka bir şansı daha olmayacaktır. Haftalardır, gittiğimiz her yerde bu gerçeği vatandaşlarımıza anlatıyoruz. Kent merkezinden kırsal kesime kadar her yerleşim birimindeki vatandaşlarımızın mutsuz olduğunu görüyoruz. İnsanlarımız, gelecek için bir umut arıyor, bir çıkış yolu arıyor. O umut ve o çıkış yolu İYİ Parti'dir. 16 Haziran Cumartesi günü ilçemize gelecek olan Sayın Genel Başkanımız, yöremiz için hayati anlam taşıyan bu çıkış yolunu anlatacaktır. Bu sebeple kadınıyla erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla, hangi siyasi görüşten olurlarsa olsunlar, saygıdeğer Ereğlilileri halk mitingimize bekliyoruz."

Yorumlar