Gülşen şarkılarıyla, Konak şiirleri ile mest etti…

6 Temmuz 2019 Cumartesi 01:27

Gülşen şarkılarıyla, Konak şiirleri ile mest etti…

Gülşen şarkılarıyla, Konak şiirleri ile mest etti…

Zonguldak'ın Ereğli İlçesi'nde düzenlenen Uluslararası Sevgi, Barış, Dostluk Kültür ve Sanat Festivali'nde sahneye çıkan sanatçılar Gülşen ve Volkan Konak, hayranlarını coşturdu.

Karadeniz Ereğli Belediyesi'nin 5 yıl aradan sonra 21'incisini düzenlediği festival, kortej yürüyüşüyle başladı. Yürüyüşe, Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Cemal Özden Yazıcıoğlu, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, sivil toplum örgütü temsilcileri, yabancı dans ekipleri ve vatandaşlar katıldı. Atatürk Anıtı önünde sona eren yürüyüşün ardından konuşan Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, tüm dünyada sevgi, barış ve dostluk istediklerini ifade ederek, "Misafirlerimizle 20 yıldır haykırdığımız gibi hep birlikte 'sevgi, barış ve dostluk' dedik. Üç gün boyunca savaşsız bir dünya istediğimizi haykırıyoruz. Termik santralsız bir Türkiye istediğimizi, dostluğun, kardeşliğin ve sevginin ön planda olduğu çağdaş, Atatürkçü, cumhuriyetçi bir ülke özleminde olduğumuzu haykırmaya devam edeceğiz." dedi. Barış güvercinlerinin uçurulmasının ardından konser alanındaki festival meşalesi yakıldı. Yerli ve yabancı halk dansları gösterileri ile festival devam etti.

Festivalin ilk akşamında Gülşen ve Volkan Konak sahneye çıktı. İlk olarak sahne alan Gülşen, sevilen şarkılarını hayranları ile birlikte seslendirdi. Yaklaşık 2 saat boyunca sahnede kalan Gülşen, izleyicileri şarkılarıyla coşturdu. Ardından sahne alan Volkan Konak, şarkılarıyla alanı dolduran binlerce kişiyi kendine hayran bıraktı.

Yorumlar