Festival programı belli oldu...

26 Haziran 2019 Çarşamba 11:12

Festival programı belli oldu...

Festival programı belli oldu...

Karadeniz Ereğli Belediyesinden konuya ilişkin yapılan festival prohramını aynen yayınlıyoruz…

 5 Temmuz 2019 CUMA

10:00     Kahvaltı ve Basın Açıklaması  

             Sevgi, Barış, Dostluk Slogan Yarışması

Arnavutluk Halk Dansları Gösterisi

             Yer: Cam Kafe

              (5-6-7 Temmuz)

 

10:30     Killi Eller Seramik/Çömlek Canlı Performans Ve Sergisi

Aylin Dönmez-Ayşe Hindistan-Emine Karademirci

Yer: Abdi İpekçi Sergi Salonu

              (5-6-7 Temmuz)

10:40    30 Gün, 39 Şehir, 10 Bin Km

Sokak Hayvanları Adına MotorumlaTürkiye Yollarında

             Projesinin Startı

             Barış BAHADIR

             Yer: Eski Belediye Binası Önü

 

1.Cumhuriyet Tırı Açılışı ve Tanıtımı

              Bilinmeyen Atatürk Resimleri Resim Sergisi

Atatürkçü Düşünce Derneği

Yer: Emniyet Karşısı

              (5-6-7 Temmuz)

 

11:00     Bulgaristan Halk Dansları Gösterisi

ÖzbaşakçıAçık Hava Resim Sergisi

Vasfiye BOSTAN

              Yer: Gazi Alemdar Müze Gemisi Yanı

              (5-6-7 Temmuz)

 

              Gemi Maketleri Sergisi

             Vahit UĞURLU

              Yer:  Gazi Alemdar Müze Gemisi

              (5-6-7 Temmuz)

 

             Gemi Modeli Maketleri Sergisi

              Kamil KORALP

             Yer: Gazi Alemdar Müze Gemisi           

(5-6-7 Temmuz)

 

11:00     Kdz. Ereğli Ulusal Satranç Turnuvası

  1. İletişim: 0543 689 43 70

       Yer:Kdz. Ereğli Doğa Koleji-Orçun Çataklı

              Sosyal Tesisleri

              (5-6-7 Temmuz)

 

11:00     Çocuk Tiyatro Oyunu

Sevimli Tavşanlar / Çan Tiyatrosu

              Yer: AKM Sinema Salonu

 

11:30     Festival Stantları Açılışı

              Yer: Gazi Alemdar Müze Gemisi Yanı

 

12:30     Kan Bağışı ve İlik Tarama

Lösev Standı

             Kızılay- Lösev-Kdz. Ereğli Belediyesi

             Yer: Sahil Bandı Sarıkamış Anıtı Alanı

              (5-6-7 Temmuz)

13:30     Seramik Heykel Canlı Performans

TED Koleji-Nevin TONGU

             Yer: Yalı Caddesi

(5-6-7 Temmuz)

 13:45     Kdz. Ereğli2. Sevgi Barış Dostluk Resim Çalıştayıve

             Sokak Sanatçıları Canlı Performans

             Koordinatör: Adnan Turan

             Yer: Yalı Caddesive Ruhi Cöbekoğlu Köprüsü

 14:00    Köpük Show ve Animasyon Gösterileri

              DJ PERFORMANS

              Yer: Kdz. Ereğli Belediyesi Halk Plajı

(14:00-16:00 Saatleri Arasında)

              (5-6-7 Temmuz)

 14:30     Geleneksel El Sanatları Günleri Stantları ve Sergisi

              Moldova Halk Dansları Gösterisi

Yer: Sahil Bandı

(4-5-6-7 Temmuz)

 14:45     Yeniden Sevgi Barış Dostluk Resim Sergisi

             Kdz. Ereğli Sanat Kurumu Derneği

              Ressam Memnune AKYÜZ

             Yer: Osman Zeki Oral Resim Sergisi

              (5-6-7 Temmuz)

            

 

Ereğli’de Güneşin Sarısı, Denizin Mavisi,

             Ormanın Yeşili ve Ağacın Büyüsü Sergisi

Hamit Oktay FENNİBAY

             Yer: Vedat Can Sergi Salonu

(5-6-7 Temmuz)

 

15:00    Sahil-Çınaraltı Fotoğrafları Sokak Sergisi

             ERFEN Foto Kulüp

      Kdz. Ereğli İbrahim Suheyla İzmirli Fen Lisesi

             Yer: Bozhane Çilek Kafe

(5-6-7 Temmuz)

15:30     Off – Road Araçları Tanıtımı

             Kdz.Ereğli- Alaplı Off Road Grubu

Moldova Halk Dansları Gösterisi

             Yer: Spor Parkı Yanı Çim Alan

 (5-6-7 Temmuz)

17: 00  KONSER

            Sus ve Say Rock Grubu

Ulusal ve Uluslararası Halk Dansları

Hoyem Grubu

Ekin Kültür Sanat Gençlik ve Spor Kulübü Halk Oyunları

             Makedonya

Arnavutluk

            Bulgaristan

Yer: Amfi Tiyatro

17:00    İmza Günü

Ahmet Ümit

Yer: Sahil Bandı Sarıkamış Anıtı Alanı

 

  1. Festival Korteji

             Yer: Jet Yol Ayrımı

 

  1. Festival Açılış

             Konuşmalar

             Festival Meşalesinin Yakılması

             Büyükçekmece Belediyesi Altınköprü Halk Dansları 

              Topluluğu 

Kabartay Balkar Cumhuriyeti (Rusya Federasyonu)

Halk Dansları Gösterisi

              Yer: Anıt Önü Sahne

      

      

  1. KONSER

             Gülşen

             Yer: Anıt Önü Sahne

 

  1. KONSER

             Volkan Konak

             Yer: Anıt Önü Sahne

 

HAVAİ FİŞEK GÖSTERİSİ

 

6 Temmuz 2019 CUMARTESİ

 

09:00     Tarihi ve Turistik Yerler Gezisi

Alemdar Müze Gemisi, Kent Surları, Kdz. Ereğli Müzesi,

Rum Kilisesi, Kent Müzesi, Kaletepe, Cehenemağzı

              Mağarası, Çeştepe)

Toplanma Yeri: Alemdar Gemisi Yanı

 

  1. I. Ulusal Zonguldak Süs Tavukları Fuarı ve Görsel Etkinliği

              Zonguldak Süs Tavukları ve Bahçe Hayvanları Yetiştiricileri Derneği

              Sırbistan Halk Dansları Gösterisi

             Yer: İnönü Parkı

              (10:00-19:00 Saatleri Arasında)

 

11:00      ‘Geçmişten Ereğli’ adlı Fotoğraf Sergisi

Kefsad

               Yer: Kdz. Ereğli Belediyesi Kent Müzesi

 (5-6-7 Temmuz)

 

11:00     Optimist-Laser- Windsurf Yarışları

Yelken İhtisas Kulübü

               Bulgaristan Halk Dansları Gösterisi

             Yer: Yelken Kulüp Polisevi Yanı

(Saat 15:00 Yelkenli Teknelerin Sahil Korteji)

(Saat 17:30 Optimist-Laser- Windsurf Yarışları Ödül Töreni)

 

11:00     Kdz. Ereğli Ulusal Satranç Turnuvası

Yer:Kdz. Ereğli Doğa Koleji-Orçun Çataklı

              Sosyal Tesisleri

 

11:00     Çocuk Tiyatro Oyunu

Çıtır ile Pıtır / Çan Tiyatrosu

Yer: AKM Sinema Salonu

 

  1. Briç Turnuvası

             Kdz.Ereğli Briç İhtisas Spor Kulübü

             Yer: Yaşlılar Gençler Evi

             (Saat 18:00 Briç Turnuvası Ödül Töreni)

 

  1. Uçurtma Şenliği ve Yamaç Paraşütü

Çocuk Şenlikleri

Halk Dansları Gösterisi

Kabartay Balkar Cumhuriyeti (Rusya Federasyonu)

Arnavutluk

             Yer: Radar Tepe

             (Not: Araçlarımız saat 12:30’da Anıt Önünden

             hareket edecektir.)

 

(Saat 13:00’ten itibaren yamaç paraşütü pilotu eşliğinde

ücretsiz tandemuçuşu yapılacaktır.)

14:00     İmza Günü

             Hatice EROL

              Ramazan BAŞÇİÇEK

              Yasin ÇİÇEK

             Yer: Sahil Bandı Sarıkamış Anıtı Alanı

14:00     Semah Gösterisi

             Alevi Kültür Derneği

             Yer: Tatoğlu Kültür Merkezi

14:00     Köpük Show ve Animasyon Gösterileri

              DJ PERFORMANS

              Yer: Kdz. Ereğli Belediyesi Halk Plajı

              (14:00-16:00 Saatleri Arasında)

 6. KONSER

Trio Opal

             (İspanya ve Fransa’dan Seçme Ezgiler)

             Bige Bediz KINIKLI (Viyola)

GulmiraTOKOMBAEVA (Piyano)

Robert SEIDEL (Piyano)

Yer: Cehennemağzı Mağarası

16:30     “CAN YOU PLAY WITH ME”

               Gezegenler Kulesi Oyunu

             Pestilci Ortaokulu

              Yer: Amfi Tiyatro

16:30     Sevgi Barış Dostluk Futbol Maçı

             Türkiye Veteran Şöhretler Futbol Karması Takımı – 

             Kdz. Ereğli Masterler Karması

             Yer: Şehit Vefa Karakurdu Stadı

17:00     İmza Günü

Sinan AKYÜZ

             Işık ÖĞÜTÇÜ

Yer: Sahil Bandı Sarıkamış Anıtı Alan

7.Ulusal ve Uluslararası Halk Dansları

             Büyükçekmece Belediyesi Altınköprü Halk Dansları 

              Topluluğu -Ankara Hoyem Grubu-Moldova          

Makedonya- Sırbistan

Yer: Amfi Tiyatro

18:00     KONSER

             BÖCEEEEK Pop Grubu

             Erdemir Musiki ve Folklor Derneği 

             Yer: Amfi Tiyatro

19:00     Spor ve Dans Gösterisi

             Zumba-Zumba Kids-Caporia- Hip Hop

             Elif Koç FitnessStudio

             Yer: Amfi Tiyatro

20:00     İmza Günü

Şafak PALA

              Özcan YETGİN

Yer: Sahil Bandı Sarıkamış Anıtı Alanı

21:00     KONSER

             Hadise 

             Yer: Anıt Önü Sahne

     22:30     KONSER

             Murat BOZ

             Yer: Anıt Önü Sahne 

 

HAVAİ FİŞEK GÖSTERİSİ

 

7 Temmuz 2019 PAZAR

09:30     Doğa Yürüyüşü

Ölüce Deniz Feneri

Balı Su Kemerleri

             ERİDAK

Toplanma Yeri: Amfi Tiyatro Önü

(Not: Toplanma saati 09:00)

 

10:00     Kandilli Endüstri Mirası ve Derinlere Yolculuk Gezisi

              Kandilli Varagel Bölgesi Doğa Yürüyüşü

              Kandilli Kültür Derneği

Toplanma Yeri: Eski Belediye Binası Önü

(Not: Toplanma saati09:30)

 

  1. Kdz. Ereğli Ulusal Satranç Turnuvası

             Kdz.Ereğli Satranç Spor Kulübü

(Saat 18.00 Kdz. Ereğli Satranç Turnuvası Ödül Töreni)

              Yer: Kdz. Ereğli Doğa Koleji-Orçun Çataklı

              Sosyal Tesisleri

  11:00   Çocuk Tiyatro Oyunu

            Masal Masal İçinde / Çan Tiyatrosu

Yer: AKM Sinema Salonu

 

13:00     Piknik

Uluslararası Halk Dansları

Bulgaristan, Moldova, Sırbistan

Unutulmuş Geleneksel Oyunlar

Çocuk Şenlikleri

              Gezegenler Kulesi Oyunu-Pestilci Ortaokulu

             Yer: Eski Kantar Alanı-Kdz. Ereğli Belediyesi Mesire                             Alan

14:00     Köpük Show ve Animasyon Gösterileri

              DJ PERFORMANS

Flyboard Gösterisi

              Yer: Kdz. Ereğli Belediyesi Halk Plajı

              (14:00-16:00 Saatleri Arasında)

14:00     İmza Günü

Hatice EROL

             Gülşen KILIÇARSLAN

              İlknur IŞIK

Yer: Sahil Bandı Sarıkamış Anıtı Alanı

14:00     Halk Müziği Konseri

             Lal Sanat Kültür ve Sanat Merkezi

              Yer: Amfi Tiyatro

15:00     Halk Müziği Konseri

Cem Kültür Sanat Derneği

             Yer: Amfi Tiyatro

16:00     TangoNEVA

              Tango Dans Gösterisi ve Müzik Dinletisi

Yer: Cehennemağzı Mağarası

17:00   Ulusal ve Uluslararası Halk Dansları

Ergoshoyder

Makedonya

              Sırbistan

Kabartay Balkar Cumhuriyeti (Rusya Federasyonu)

              Arnavutluk

              Bulgaristan

               Moldova

Yer: Amfi Tiyatro

17:30     İmza Günü

              Saygı ÖZTÜRK

Yer: Sahil Bandı Sarıkamış Anıtı Alanı

18:00     KONSER

             Steelist Müzik Grubu

              Türkçe Pop 80’ler 90’lar

             Yer: Amfi Tiyatro

18:00     Park Çim Volley Etkinliği

              Yer: Süs Havuzu Yanı Çim Alan

19:00     Oturarak Voleybol (Paravolley) Gösterisi

Türkiye Milli Takımı

              Yer: Süs Havuzu Yanı Çim Alan

19:30     Flyboard Gösterisi

              Yer: Amfi Tiyatro

20:00     İmzaGünü

Özcan YETGİN

              Şafak PALA

Yer: Sahil Bandı Sarıkamış Anıtı Alanı

21:00     KONSER

             Koray AVCI

             Yer: Anıt Önü Sahne

22:15   SEVGİ BARIŞ DOSTLUK ÖDÜL TÖRENİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı

Ekrem İMAMOĞLU

 22:30     KONSER

             Yıldız TİLBE

             Yer: Anıt Önü Sahne 

HAVAİ FİŞEK GÖSTERİSİ

 

DİP NOTLAR

28 Haziran-18 Temmuz Arası Heykel Sempozyumu Yapılacaktır.

Yer: Eski Terminal Alanı,ü

2-7 Temmuz Arası Sahil Bandında Sokak Sanatçıları Gösterileri Olacak.

       2-7 Temmuz Tarihleri Arasında Sıra Gecesi yapılacak

Yer: Süs Havuzu Alanı

4 Temmuz Perşembe Günü Geleneksel El Sanatları Stantlarının Açılışı Olacak.

4 Temmuz Perşembe Günü Saat 21:00 de Uluslararası Halk Dansları Gösterileri Olacak.

Yer: Anıt Önü Sahne

5-6 Temmuz Tarihlerinde Gyrocopterile 13:00-18:00 Saatleri Arasında Gün Boyu Uçuşlar Gerçekleşecektir. (Ücretsizdir.)

Yer: Sahil Bandı

 5-6-7 Temmuz Tarihlerinde16:00-19:00Saatleri Arasında Uçan Balon ve Motorlu Yamaç Paraşütü Gösterisi Yapılacaktır.

Uçan Balon ile Ereğli’miziGökyüzünden İzlemeye Ne Dersiniz? (Ücretsizdir)

Yer: Sahil Bandı

 6 Temmuz Cumartesi Günü Kdz. Ereğli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü İle Gönülden Hayvan Sevenler Derneği Tarafından Çınaraltı Mevkiinde, 13:00-18:00 Saatleri Arasında Kedi ve Köpeklerin Sahiplendirilmesi Yapılacaktır.

Festival Sunucusu Yavuz Seçkin

Yorumlar