Ecem Bale ayakta alkışlandı!..

17 Haziran 2019 Pazartesi 16:12

Ecem Bale ayakta alkışlandı!..

Ecem Bale ayakta alkışlandı!..

Özel Ecem Bale Okulu 2018-2019 yılı gösterisini Erdemir Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi. İlçemizin tek bale okulu olan,  öğrencilerini Ankara Devlet Opera ve Bale sanatçılarıyla aynı sahnede buluşturan Ecem Bale Okulunun bu seneki temsili “Cinderella”ydı. Bale gösterisinin açılışında konuşan Ecem Bale Okulu kurucusu Derya Fındık ailelerin desteğine değinerek Babalar Gününü kutladı. İki perde olarak sahnelenen, koreografisi Bale Öğretmeni Müge Uyan’a ait olan temsilde 4 yaştan 15 yaşa kadar 68 bale öğrencisi sahne aldı. Birbirinden renkli, göz alıcı kostümlerle görsel bir şölen sunan, danslarıyla Cinderella’nın hikâyesini izleyicilere yaşatan öğrenciler ve Ecem Bale Okulu ailesi ayakta alkışlandı.

Büyük bir ilgiyle izlenen gösteri; yaşları 4 ile 15 arasında değişen balerinler ve baletler tarafından sergilendi. Gösteride ayrıca balerin ve baletlerin ebevenleri de çeşitli rollerde görev aldı.

Gösteri sonrasında görüştüğümüz veliler; “Ecem Bale bir zoru başarıyor. Büyük illerde dahi göremeyeceğimiz bir gösteriyi hem de çocuklarımızı eğiterek ayağımıza getiriyor. Ecem bale ailesine teşekkür ediyoruz” diyerek büyük memnuniyetlerini dile getirdiler.

Ecem Bale sahibi Derya Fındık; büyük ilgiden dolayı memnuniyetini ifade ederken; “ Yıllardır bale eğitimine gönül verdik, büyük bir özveri ve ciddiyetle devam ediyoruz. Önümüzdeki yıl hem mevcut öğrencilerimiz hem de yeni katılacaklarla daha da güçlenerek yolumuza devam edeceğiz.” diyerek önümüzdeki yıllar için de Ereğli halkına müjdeyi verdi.

Manset 67  olarak bu mükemmel gösteriye emek verenleri kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

Yorumlar