Bayan Posbıyık, elini taşın altına koyuyor!..

9 Ağustos 2019 Cuma 18:21

Bayan Posbıyık, elini taşın altına koyuyor!..

Bayan Posbıyık, elini taşın altına koyuyor!..

 

Karadeniz Ereğli Beleidye Başkanı Halil Posbıyık’ın eşi Neriman Posbıyık, Cumhuriyet Halk Partisi Karadeniz Ereğli İlçe Başkanlığına aday adaylığını açıkladı.

Bayan Posabıyık CHP Karadeniz Ereğli İlçe Başkanlığında düzenlediği basın  toplantısında, Karadeniz Ereğli Belediye CHP Meclis Grubu  toplanarak, İlçe Başkanlığına Neriman Posbıyık’ı aday gösterme kararı aldı. Bayan Posbıyık’ı Meclis üyeleri yalnız bırakmazken, Bayan Posbıyık  toplantıda birlik, beraberlik vurgusu yaptı.

Karadeniz Ereğli Belediye CHP Meclis Grubu toplanarak, CHP ilçe başkanlığına Neriman Posbıyık'ı aday gösterme kararı almasının ardından parti binasında akşam saatlerinde basın toplantısı düzenleyen Bayan Posbvıyık,  Bu karar ardından toplantıya katılarak Meclis üyelerine hitaben bir konuşma yapan Neriman Posbıyık, birlik ve beraberlik vurgusu yaptı.

Posbıyık şu mesajları verdi:

"Bu süreç Ereğli ve CHP için çok önemli. Tarihi bir sorumluluk olarak görüyorum. İki yıldır partimizin ilçede geldiği nokta hepimiz tarafından biliniyor. Zor bir süreç, bu süreci atlatmak için sizin de desteğinize ihtiyacım var. Hep birlikte başaracağız, birlikte yöneteceğiz, karar alma süreçlerinde birlikte olacağız. Partimizin ilkeleri doğrultusunda açık, saydam ve denetlenebilir bir yönetim için adayım. Hedefimiz önce partimiz olmalı. Bütün bölgeye örnek bir parti yönetimi oluşturmak zorundayız.

Bütün aday adaylarına saygı duyuyorum ama birlik beraberlik içinde olmamızın partimize ve Ereğli'ye yarar sağlayacağına inanıyorum. Ben elimi taşın altına koymaya hazırım. Bu süreçte partililerin desteğini bekliyorum."

Posbıyık daha sonra CHP Kdz.Ereğli İlçe Başkanlığı’nda adaylığına ilişkin açıklama yaptı.

SİYASİ HAYATI…

Emekli Öğretmen Neriman Posbıyık, 2010 yılından itibaren 5 yıl boyunca Kent Konseyi Kadın Meclisi başkanlığı görevini sürdürdü. 2011 yılı Genel seçimlerinde 24'üncü dönem Zonguldak milletvekili adayı olan Neriman Posbıyık, 2012 yılında da CHP Parti Meclisi adayı oldu. Bu süreçte, Ereğli'de pek çok sosyal sorumluluk projesine imza attı ve öncülük etti. Sevgi Çemberi Derneği kapsamında Eğitilebilir Engelliler için yaptıkları

 

Yorumlar
  • Gürkan Gùrbaģ
    10 Ağustos 2019 Cumartesi 21:54

    Sasirdikmi hayir halil bey secimlerde bana son bir sans verin siyaseti birakiyorum dedi defalrca . neriman hnm vekil yapmak once ilce baskanligi sonra ver elini vekillik sonrasi belli degil bende sunu hatirlatmak istiyorum baskan a biz oy vwrdik size belediye icin siz belediye de iyisiniz birakin artik mv adayligini ilce baskanligini falan ben ilce baskanliginda genc dinamik yapici akademisyen bir arkadas gornek isterim