Özdemir AVM' de Özel çocuklardan özel gösteri

11 Mart 2017 Cumartesi 23:19

Özdemir AVM' de Özel çocuklardan özel gösteri

Özdemir AVM' de Özel çocuklardan özel gösteri

Zonguldak'ın Ereğli ilçesi Özdemir Alış Veriş merkezinde Karadeniz Ereğli Özel Sporcular Kulübü Derneği ve Yeni Yaşam Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ve Özdemir AVM yönetimi tarafından gerçekleştirilen etkinlik yoğun ilgi gördü.

Özdemir AVM' de gerçekleştirilen etkinliğe Ak Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Ereğli Belediye Başkanvekili Ayhan Atay, İlçe Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz, Zonguldak İŞ Kur Müdürü Gönül Demirsu, AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Yeni Yaşam Rehabilitasyon Merkezi Sahibi Yeliz Görgün, Özdemir Park AVM yöneticisi Burcu Aslan, çocukların aileleri ve vatandaşlar katıldı. Etkinlik öncesinde AVM’nin ortak kullanım alanında bulunan hediyelik eşya satış stantlarının açılışı yapıldı. Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından, etkinliğin müzikli eğlence bölümüne geçildi. Eğlence bölümünde  Oğulcan Mert Karander ve Sudenaz Olgaç’ın “Anadolu Efeleri” adlı dansı izletildi. Özel birey Oğulcan Mert Karender’in sahneye Türk Bayrağı ile çıkması, O’nu izleyenlerden tam not aldı. Ardından sahneye 3 kişi olarak çıkan Semazen Grubu’nun Semah gösterisi, beğeni ile izlendi. Down Sendromlu 28 yaşındaki Altan Atabey’in, gösteri sonunda kendisini sırt üstü sahneye bırakması endişe yaratsa da, bunun, O’nun protokole yaptığı bir şaka olduğu kısa süre sonra anlaşıldı. Şarkı söyleme isteği geri çevrilmeyen Atabey, öğretmenin elinden mikrofonu alarak ‘Sordum sarıçiçeğe’ isimli ilahiyi söyledi. Bu, katılımcılarca uzun süre alkışlandı.

MART AYI ÖZEL ÇOCUKLARA AYRILDI

Etkinlikle ilgili olarak gazetecilere açıklamada bulunan Özdemir AVM yöneticisi Burcu Aslan, Özdemir AVM olarak Mart ayını rehabilitasyon merkezleri ile özel çocuklara ayırdıklarını ve önümüzde ki günlerde de özel çocukların etkinliklerinin devam edeceğini kaydetti. Aslan açıklamasında " 3 Aralık engelliler haftasında böyle bir proje ya da çalışma aklımda yoktu. Ereğli Fiziksel engelliler derneği başkanı İsmail Şentürk ile tanışana kadar. Daha sonra 75. yıl rehabilitasyon merkezinden Nagihan hanım yanıma geldiler. Onure ettiler. Dediler ki özel çocukların burada eğlenmesini ve bizim destek vermemizi istediler. Bizlerde kendilerine kapılarımızın sonuna kadar açık olduğunu söyledik. Mart ayında karar  verdik. 11 Mart Yeni Yaşam, 18 Mart' da 75. Yıl özel rehabilitasyon merkezi bizimle, daha sonra da bitiş olarak İlk Adım rehabilitasyon merkezi 25 Mart' da bizlerle olacak. Ben böyle bir çalışma içinde olmaktan dolayı son derece memnunum. Onların hepsini tek tek öpüyorum" dedi.

Yorumlar